Безсмертний розказав, як жив у окупації зі старенькою мамою

Політик, експосол України в Білорусі Роман Безсмертний провів 28 днів в окупації в Мотижині на Київщині, де відбувалися активні бої і де була закатована родина сільської старости. Як йому вдалось вижити разом із мамою, Безсмертний після звільнення села. Про це пише «Цензор.НЕТ».

Під час окупації Безсмертний раз на день топив піч дровами, і коли росіяни вимагали їжі, сказав, що готує лише юшку і картоплю для себе і 83-річної мами. Село жило без газу і електрики весь цей час.

27 лютого політик приїхав у Мотижин до матері, а увечері окупанти вже були в селі.

«Фактично вони закрили село. А вивезли мене 27 березня. Тобто повний місяць, який я провів в селі і який можна розділити на кілька частин. Перша – коли вони існували окремо від села, окопавшись на паї, який належить нашій сім’ї. Там досі бліндажі, окопи, капонір, там стояла техніка, озброєння. Це буквально кілометр, я міг спостерігати за ними зі спальні. А друга частина – це коли в них закінчувались пальне і їжа, і вони почали робити обходи – шмонати людей», – розповів він.

Для мами Безсметний обладнав в погребі місце і водив її туди, коли починалася стрільба.

«Але сам чудово розумів, що немає в такій ситуації можливості сховатися», – пригадав політик.

Матір політика називала окупантів собаками, а коли вони стріляли, казала, що «собаки гавкають». Безсмертний боявся, щоб ці висловлювання не почули вороги і не завдали матері шкоди.

Самого ж Безсмертного росіяни «ставили до стінки розстрілювати і вимагали сказати, хто «в селі цар». Як вони пояснили таке дивне питання: «Ну вот у нас, я когда приезжаю в село, я знаю, кто его держит». «Відповідаю: «Вы понимаете, что вы находитесь в Украине и здесь нет хозяина, здесь все живут равной жизнью?». Вони потрапили у систему координат, де немає царя і підлеглого. Але вони не розуміли і перли, перли на мене», – розповів експосол.

Коли ж Романа Безсмерного вдалося вивезти з Мотижина, він пройшов перевірку в СБУ і поліграф.

Нагадаємо, на початку квітня стало відомо, що окупанти вбили старосту села Мотижин на Київщині та її чоловіка.

Напередодні стало відомо, що громада села Мотижин перейшла до ПЦУ (фото).

Start typing and press Enter to search