Дипломна робота Кудрявцева: підробку підтверджено, але час відповідальності сплив

Єдиним високопосадовцем в Україні, якого було звільнено за доведений факт подання під час вступу на державну службу недостовірної інформації, був батько сучасної будівельної корупції Олексій Віталійович Кудрявцев. Голову сумнозвісної Державної архітектурно-будівельної інспекції зі скандалом та розголосом було викрито на використанні підробленого диплому про вищу будівельну освіту під час першого вступу на державну службу. Справжні дипломи він здобув, уже керуючи контрольно-дозвільною системою в будівництві. 

pidrobleniy diplom Kudryavceva
Терміни справи про підроблений диплом Кудрявцева спливли Фото з відкритих джерел

Ідеться про університет Молдови. Кудрявцев, починаючи свій  шлях у будівельній галузі та вступаючи на посаду керівника ДАБІ в Київській області, подав диплом Технічного університету Молдови, де він нібито отримав кваліфікацію «інженер-будівельник». Утім, як зазначено в матеріалах справи, в самому університеті про такого «студента» не чули й диплом йому не видавали.

До таких висновків дійшла Комісія з питань Вищого корпусу держслужби після отримання листа від Технічного університету Молдови, який нібито закінчив Кудрявцев. У виші спростували, що у них навчався такий студент і заявили, що ніколи не видавали диплома, який Кудрявцев подав до ДАБІ.

«В основу висновків Комісії лягли документи, які ми отримали від Національної поліції, Міністерства освіти і науки України, Технічного університету Молдови, також була залучена поліція Молдови. Правоохоронці повідомили, що володіють інформацією про липовий диплом і вже порушили кримінальну справу. До речі, пана Кудрявцева викликають на допит у Кишинів для надання свідчень», – пояснив тоді голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко.

За результатами службового розслідування на рівні Кабінету Міністрів України Кудрявцев був звільнений із посади голови ДАБІ 12 грудня 2018 року.

Отримана у спадок від «регіоналів» корумпована система, яку «проапгрейдив» Кудрявцев своїми людьми, так просто не відпускала. Адже тодішні корупційні потоки ДАБІ перевищували 3 млрд на рік. Тому Кудрявцев дуже вміло надягав маску реформатора та проводив масовану «антикризову піар-кампанію», аби відбілити заплямовану репутацію. Тим більше, що у лютому 2021 року у ЗМІ з’явилась інформація, що Кудрявцева оголосили у розшук.

Але час зробив свою справу. Нещодавно Київський апеляційний суд постановив закрити кримінальне провадження про фальшивий диплом щодо ексголови ДАБІ Кудрявцева. Причина — закінчення строку давності притягнення до кримінальної відповідальності. Але фабула злочину була більш ніж наочна, й описова частина ухвали суду свідчить про те, що підробний диплом таки використовувався паном Кудрявцевим. Фактів, які б це спростовували, не знайдено ані слідством, ані судом. Проте завдяки зволіканням правоохоронців та слідчих (імовірно, не безоплатне), у суду не залишилось іншого вибору, аніж припинити справу у зв’язку з закінченням строку давнини.

Нагадаємо:

  • У 2018 році у ЗМІ з’явилася інформація про те, що диплом про вищу освіту голови Держархбудінспекції Кудрявцева підроблений.
  • Через 2 роки стало відомо про нібито спроби Кудрявцева, підозрюваного у фальсифікаціях і хабарництві, повернутись до влади.
  • За місяць ЗМІ повідомили, що ексочільник ДАБІ Кудрявцев хоче закрити справу про підроблений диплом.
  • У 2021 році у Генеральній прокуратурі повідомили, що ексголову Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексія Кудрявцева оголошено в розшук через справу про підроблений диплом.
Читати також:

Інші новини

Start typing and press Enter to search