Ексчиновника «Укроборонпрому» Тедіашвілі звинувачують у крадіжці 1,5 млн доларів

Бізнес по-чорному? Колишньому посадовцю «Укрборонпрому» Рустаму Тедіашвілі закидають крадіжку кількох мільйонів доларів. Екчсиновник нібито активно розвивав родинний бізнес, поки був заступником «Укрспецекспорту». Більше про це – у розслідуванні Наталії Дігтяр.

У 2019 році пов’язана з Тедіашвілі фірма уклала договір із турецькою компанією, яка купувала агропродукцію в Україні. Однак згодом турецький компаньйон запідозрив нестачу товару. Це і стало підставою для проведення аудиту.

Відтоді Рустам Тедіашвілі уникає зустрічі з іноземним партнером.

«2019-го року, в червні, Рустам сам телефоном мені сказав, що наш товар вони не будуть тримати, не будуть відправляти, У грудні 2019 року аудиторська компанія завершила свою роботу. Там видно чітко, що вони мені винні: мінус 1 518 000 доларів. Я зазнав збитків, і з тих пір я з ними зв’язуватися вже не можу, вони пропали», – розповідає турецький бізнесмен Мурат Коркчу.

Сам Тедіашвілі запевняє: він начебто не знає Мурата, ніколи його не бачив і не чув про жодні півтора мільйона доларів.

Tediashvili
Рустем Тедіашвілі Фото: СтопКор

Хоча за словами турецького підприємця, чоловіки познайомились у Стамбулі.

«Його привів Фатіх Алтинкая, і потім у Херсоні кілька разів із ним зустрічалися особисто. У 2011-му, в 2014-му, і востаннє у 2019 році зустрічалися, але між цими зустрічами телефоном теж спілкувалися», – наголошує бізнесмен.

До нашої редакції потрапив договір, що підтверджує співпрацю Тедіашвілі з турками. Ми також намагалися зустрітися з представниками логістичних компаній, які заявлені в документі, але марно.

Журналісти з’ясували, це не єдиний випадок імовірних махінацій з боку структур Тедіашвілі.

Зокрема, «СтопКору» вдалося на умовах анонімності поспілкуватися з вітчизняним підприємцем. Який розповів: у 2016 році вів бізнес спільно з Тедіашвілі.

За деякий час підприємець захворів, і пан Рустам запропонував викупити його частку. І навіть перерахував перший транш. Однак на цьому все й скінчилось, і на сьогодні Тедіашвілі нібито винен ще 375 тисяч доларів.

То хто насправді стоїть за цими шахрайськими схемами. Ми розповімо вже незабаром у повній версії розслідування. Тому стежте за оновленнями на нашому каналі, щоб не пропустити.

Читати також:

Start typing and press Enter to search