Reuters: Українці через кібератаки можуть залишитися без світла, тепла і грошей

Кібератаки з боку РФ на Україну можуть позбавити населення світла, тепла і грошей. Якщо Москва знову наважиться на вторгнення, то буде ще більше кібератак, ніж на цьому тижні. Руйнівні атаки хакерів будуть націлені на критично важливу інфраструктуру.

Кібератака
Кібератака російських хакерів на Україну Фото: ferra.ru

Так, у матеріалі «Без світла, без тепла, без грошей — таке життя в Україні під час кібервійни» відоме американське видання «Reuters» зазначає, що п’ятничний інцидент може стати підготовкою для більш серйозних атак.

«По мірі зростання напруженості ми можемо очікувати агресивнішої кіберактивності в Україні і, можливо, в інших місцях… Організаціям необхідно розпочати підготовку», — зазначив аналітик американської компанії з кібербезпеки Mandiant Джон Халтквіст.

Зазначається, що донедавна атаки на лікарні, енергетичні компанії та фінансові системи були рідкістю. Але російські хакери за останні два роки стали інтенсивніше атакувати їх вірусами-здирниками. У деяких випадках це призводило до смерті пацієнтів, через блокування обладнання, яке необхідне для догляду за хворими.

Нагадаємо:

  • В ніч з 13 на 14 січня після серії хакерських атак “лягли” сайти Кабінету міністрів, ДСНС, Міністерства закордонних справ, Міністерства освіти і науки та “Дія”.
  • Правоохоронці вже заявили, що розпочали розслідування та планують відкрити кримінальне провадження.
  • Голова зовнішньої дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що Європейський союз мобілізує всі ресурси, щоб допомогти Україні у подоланні кібератаки.
  • Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що його сайт також зазнав хакерської атаки. Зазначається, що ресурс цілеспрямовано намагалися «покласти».
Читати також:

Інші новини

Start typing and press Enter to search