Укравтодорівці вигнали «Автомагістраль-Південь» з тендеру за 30 млн через «мигання» податкового боргу на сайті податківців

Укравтодорівці вигнали «Автомагістраль-Південь» з тендеру за 30 млн через «мигання» податкового боргу на сайті податківців


15.09.2021   //   1 Переглядів

Служба автомобільних доріг у Харківській області 25 серпня за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Мостобудівельний загін № 112» на аварійні роботи по шляхопроводу на дорозі М-18 Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта км 11+200. До кінця року фірма повинна за 30,07 млн грн спочатку влаштувати тимчасовий проїзд, а потім встановити нові металеві конструкції. Про це повідомляється в системі «Прозорро«.

Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «Харківмістдорбуд», фірми фактично не торгувались на аукціоні та знижка склала всього 1,5% від очікуваної ціни.

Замовник не допустив до участі в торгах ТОВ «Автомагістраль-Південь», яке є найбільшим підрядником Укравтодору в останні роки та забирало 55% підрядів Харківської САД під час «Великого будівництва» Зеленського.

Спочатку фавориту закинули ненадання усіх додатків до угод, що мали підтвердити кваліфікацію та досвід «Автомагістралі-Південь». А коли фірма завантажила їх до системи «Прозорро» у встановлений законом термін 24 години, що дається на виправлення документів, то укравтодорівці знайшли нову підставу для відхилення – наявність податкового боргу.

Представники САД самостійно зайшли на сайт Державної податкової служби та у відповідному розділі перевірили дані про податкові борги «Автомагістралі-південь» станом на 12 серпня – це був саме той день, коли згідно закону тендерний комітет замовника мав прийняти рішення про допуск чи недопуск учасників до торгів. І виявилось що саме у той день у «Автомагістралі-південь» був борг невідомого розміру (його розміри там не оприлюднюються). Відтак Харківська САД вирішила відхилити фірму. Відповідне рішення було оприлюднене 13 серпня.

«Автомагістраль-Південь» 14 серпня завантажила у «Прозорро» довідку, видану Південним офісом ДПС, про ВІДСУТНІСТЬ податкового боргу станом на 11 серпня. Тобто станом не на той день 12 серпня, коли тендерний комітет мав прийняти рішення про допуск/недопуск, а за добу до нього.

У фірмі пояснили це тим, «оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом ( про наявність заборгованності ) відбувається ЩОДЕННО, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами ПОПЕРЕДНЬОГО банківського дня». Тобто «при формуванні 12.08.2021 протоколу розгляду тендерних пропозицій при перевірці щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованності) повинно було відображати інформацію у відповідності із Довідкою про відсутність заборгованості з платежів від 11.08.2021 № 3588».

На це в Укравтодорі відповіли, що надана «Авто-Півдом» довідка не може бути належним доказом відсуності податкових боргів, бо була створена до 12 серпня (дати перевірки замовником) та не розглядалась тендерним комітетом. Також замовник оприлюднив скріншот перевірки податкового боргу фірми станом на 15 серпня – і борг знову був:

Після цього «Автомагістраль-Південь» знову зайшла на сайт ДПС на зробила скріншот про ВІДСУТНІСТЬ боргу станом на 16 серпня:

На це Харківська служба автодоріг відповіла, що всі документи надані після прийняття рішення замовником про відхилення пропозиції, були подані вже після закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій. Ці документи не вимагались замовником та не можуть бути визнані належними доказами відповідності.

Також укравтодорівці звернули увагу «Автомагістралі-Південь» на те, що у першій вимозі фірма поставила під сумнів інформацію на сайті ДПС https://tax.gov.ua/businesspartner щодо наявності боргів, а у наступній вимозі вже використала цей самий сайт як доказ відповідності вимога закону.

«Відхилений учасник міг би оскаржити таке рішення до Тендерної колегії АМКУ. Але у такому випадку на розгляді в АМКУ було б змагання доказів. Замовник мав би надати на засідання Колегії скріншот з сайту з інформацією про борг на 12.08.2021, який скаржник міг би «перебити» тільки довідкою з податкової про відсутність заборгованості станом на цю ж дату. Судячи з того, що скаргу компанія не подала, можна зробити висновок, що Замовник правий, податковий борг дійсно був та відхилення правомірне. Або зайві 30 млн. грн. – це не та сума, через яку такому «крупному дорожньому підряднику» є сенс йти до АМКУ та податкової», – прокоментували ситуацію «Ліга антитрасту».

ТОВ «Автомагістраль-Південь» контролює одеський бізнесмен Олександр Бойко. Компанія є найбільшим підрядником Укравтодору, цього року вона виграла понад 20% усіх ремонтних підрядів, та з двократним відривом від найближчих переслідувачів лідирує у рейтингу по фактичним оплатам в системі Укравтодору.

ТОВ «Мостобудівельний загін №112» – засновником є вінничанин Вячеслав Бабіцький, менеджер нині збанкрутілого ПАТ «Мостобуд» екс-нардепа від Партії регіонів Володимира Продивуса. На окремих тендерах компанія орендує техніку у «Автостради» Максима Шкіля. Саме довкола «Автостради» зараз формується група компаній, що в останні місяці відбирають у «Автомагістралі-Південь» частку ринку.

Це вже не перше відхилення «Автомагістралі-Південь» в системі Укравотдору. У червні її відхилили з тендеру Миколаївської САД за ненадання низки документів, а після недопуску підряд вартістю 802 млн грн отримала «Автострада».
Start typing and press Enter to search